Ölmez Otu Nedir?


Ölmezotu esans yağı kozmetik, parfüm, aroma ve aromaterapide yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ölmez Otu esansiyel yağ, elastin liflerinin ve kolajen üretimini arttırarak kırışıklıkların ve daha genel olarak cildin yaşlanmasının önlenmesi için özellikle yararlı olduğu kanıtlanmıştır.

Ölmez Çiçek Uçucu Yağı ciltteki yaşlanma belirtileriyle savaşma konusunda uçucu yağlar arasında en güçlü ajandır. İçerisindeki diktonlar ile ciltteki lekelere karşı savaş açar. Ölmez Çiçek Uçucu Yağı, isminin hakkını verircesine cildinize sonsuz bir canlılık ve tazelik katar. Bu özellik yaraları ve kesikleri hızla iyileştirir ve yara izleri hızla kaybolur.

Ölmez Otu yağı cildi pürüzsüz, yumuşak hale getirir ve nemi tutmasına yardımcı olur. Derinin dehidrasyonunu ve çatlamasını önler. Yumuşatıcı olarak kullanıldığında cildi besler ve esnekliğini geri kazandırır.

Hücre yenileme ve anti-bakteriyel özelliklerinin birleşimi ile egzama, sedef, mantar gibi cilt problemlerinde destek amaçlı kullanılabilir.

Hemoroit hastalığı tedavisinde sıklıkla kullanılmakta olan altın otu hastalık oluşumundan iyileşme sürecine kadar tam destek sağlamaktadır. Özellikle hemoroide bağlı olarak gelişen basur hastalıklarında iyileştirici özelliğe sahip olan altın otu anal kas yapısını gevşeterek damar yollarının rahatlamasına yardımcı olmaktadır. Zengin mineral ve vitamin deposu altın otu makat bölgesinde enfeksiyonel oluşumların önüne geçerek damar toplanmalarını yok etmektedir. Aynı zamanda basur hastalığından kurtarıcı etkiye sahip altın otu makat kanamalarını da dindirmektedir.

Yorum ekle

Yorum eklemek için giriş yapmalısınız. Bir hesabınız yoksa, bir tane için kaydolabilirsiniz . Kayıt ücretsizdir!